Pawilon Tańca
i Innych Sztuk Performatywnych

I ETAP KONKURSU ZOSTAŁ ZAKOŃCZONY! TRWA II ETAP KONKURSUU

TRWA II ETAP KONKURSU
Pawilon
Tańca
i Innych
Sztuk Performa-
tywnych

I ETAP KONKURSU ZOSTAŁ ZAKOŃCZONY! TRWA II ETAP KONKURSU

I ETAP KONKURSU ZOSTAŁ ZAKOŃCZONY! TRWA II ETAP KONKURSU

I ETAP KONKURSU ZOSTAŁ ZAKOŃCZONY! TRWA II ETAP KONKURSU

I ETAP KONKURSU ZOSTAŁ ZAKOŃCZONY! TRWA II ETAP KONKURSU

I ETAP KONKURSU ZOSTAŁ ZAKOŃCZONY! TRWA II ETAP KONKURSU
3 KONCEPCJE PROGRAMOWE W DRUGIM ETAPIE
KONKURSU KURATORSKIEGO PAWILONU TAŃCA I INNYCH SZTUK PERFORMATYWNYCH

Dwa kolektywy artystyczno-kuratorskie i jedna aplikacja indywidualna zostaną zaproszone do kolejnego etapu otwartego konkursu na koncepcję kuratorską roku pilotażowego PAWILONU TAŃCA I INNYCH SZTUK PERFORMATYWNYCH. Wyniki konkursu poznamy 15 listopada.

13 czerwca z inicjatywy miasta stołecznego Warszawy został ogłoszony otwarty konkurs na koncepcję kuratorską roku pilotażowego PAWILONU TAŃCA I INNYCH SZTUK PERFORMATYWNYCH. Nowa przestrzeń dla tańca, choreografii i performansu już wkrótce zacznie funkcjonować w dotychczasowej siedzibie Muzeum Sztuki Nowoczesnej zlokalizowanej na warszawskich bulwarach. W pierwszym etapie wpłynęło 30 autorskich propozycji. Każda z nich pokazuje jak szeroko możemy rozumieć pojęcie tańca i choreografii. Taniec ludowy, ballroom, cyrk, dancehall, latino, hip hop, teatr tańca, burleska, musical, performans, taniec nowoczesny i nowa choreografia – to tylko kilka spośród wielu pomysłów na nowy program Pawilonu.

Finalnie do drugiego etapu zostanie zaproszona tancerka i choreografka Kaya Kołodziejczyk i dwie grupy: kolektyw Alicji Berejowskiej, Renaty Piotrowskiej-Aufrett i Joanny Szymajdy oraz kolektyw Natalii Oniśk, Hanny Raszewskiej-Kursy, Alicji Czyczel, Katarzyny Słobody i Katarzyny Sztarbały.

Komisja konkursowa w składzie: Aldona Machnowska-Góra (Zastępczyni Prezydenta m.st. Warszawy), Ewa Grupińska-Malinowska (Przewodnicząca Rady m.st. Warszawy), Artur Jóźwik (Dyrektor Biura Kultury Urzędu m.st. Warszawy) , Zofia Dworakowska (Przewodnicząca Społecznej Rady Kultury, działającej przy Prezydencie m.st. Warszawy), Julia Hoczyk (przedstawicielka Branżowej Komisji Dialogu Społecznego ds. tańca, działającej przy Biurze Kultury Urzędu m.st. Warszawy), Joanna Leśnierowska (przedstawicielka Warszawskiego Obserwatorium Kultury), Szymon Żydek (Zastępca dyrektorki ds. operacyjnych MSN), Katarzyna Wolińska (przedstawicielka MSN, choreografka, tancerka) i Magdalena Komornicka (Kierowniczka oddziału Pawilon nad Wisłą MSN) doceniła wybrane koncepcje za wielowymiarowe podejście do kwestii programu, uwzględnienie w propozycjach wielu głosów i środowisk oraz odpowiedź na strategiczne cele Ogranizatora.

Drugi etap konkursu zaplanowany na połowę listopada 2024 roku będzie polegał na prezentacji przedstawionych w zgłoszeniu koncepcji programowych. Analizowana pawilontanca.pl będzie nie tylko strona artystyczna, ale także praktyczne możliwości jej realizacji w ograniczonym czasie i przyjętym budżecie.

Organizatorem konkursu jest Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, instytucja kultury m.st. Warszawy. Ewaluację rocznego pilotażu przeprowadzi Warszawskie Obserwatorium Kultury. Projekt jest finansowany ze środków m.st. Warszawy. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 15 listopada.
o konkursie
fot. Jakub Certowicz

01.09

Rozmowy
z osobami / kolektywami zaproszonymi do II etapu

9.09


04.11


13-15.11


15.11

termin składania aplikacji w II etapie
Ogłoszenie wyników II etapu

ogłoszenie wyników I etapu
termin składania Aplikacji w I etapie
HARMONOGRAM

Kaya Kołodziejczyk


Alicja Berejowska, Renata Piotrowska-AufFret , Joanna Szymajda

Ogłoszenie Wyników I Etapu
kolektyw
indywidualnie

Natalia Oniśk, Hanna Raszewska-KursA, Alicja Czyczel, Katarzyna SłobodA, Katarzyna Sztarbała

kolektyw
REGULAMIN
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie oraz Biuro Kultury Urzędu m.st. Warszawy ogłaszają konkurs dla osób kuratorskich na stworzenie koncepcji Programu kuratorskiego dla przestrzeni tańca i innych sztuk performatywnych (zwanym dalej „Konkursem”) w Pawilonie nad Wisłą, znajdującym się przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 22, 00-390 Warszawa.

Celem konkursu jest stworzenie w Pawilonie nad Wisłą w Warszawie stałego miejsca dla tańca i innych sztuk performatywnych.

Konkurs jest wynikiem procesu prowadzonego przez Warszawskie Obserwatorium Kultury, wspólnie ze środowiskiem tańca, Biurem Kultury Urzędu m.st. Warszawy i Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Od października 2023 r. do kwietnia 2024 r. przeprowadzono spotkania, warsztaty i badania, prowadząc systematyczną analizę potrzeb związanych z rozwojem sztuk tańca oraz jej publiczności i środowiska. Informacje o procesie można znaleźć na stronie Warszawskiego Obserwatorium Kultury.
  1. Strategia #Warszawa2030
załączniki:
§ 1 ORGANIZATOR

1. Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, adres; ul. Pańska 3, 00-124 Warszawa, zwane dalej „Organizatorem”, ogłasza Konkurs w Oddziale przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 22, 00-390 Warszawa, zwanym dalej jako: „Program kuratorski”.
2. Informacje o Organizatorze:
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie jest instytucją kultury m.st. Warszawy, powstało na mocy zarządzenia Ministra Kultury z 29 kwietnia 2005 r. Od 1 stycznia 2023 r. Muzeum Sztuki Nowoczesnej jest instytucją prowadzoną przez m.st. Warszawę, a w latach 2006-2022 było współprowadzone przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz m.st. Warszawę.
Docelowa siedziba instytucji kultury powstaje przy pl. Defilad, przed Pałacem Kultury i Nauki. Jej otwarcie planowane jest na 25 października 2024 r. Od 2017 r. przestrzeń ekspozycyjną Muzeum Sztuki Nowoczesnej stanowi budynek Pawilonu nad Wisłą. Położony na Powiślu, przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 22, w sąsiedztwie Centrum Nauki Kopernik i Biblioteki Uniwersyteckiej, Pawilon nad Wisłą mieści się w budynku projektu austriackiego architekta Adolfa Krischanitza, służącym w latach 2008-2010 jako tymczasowa siedziba Kunsthalle w Berlinie. Pawilon został użyczony Muzeum Sztuki Nowoczesnej bezpłatnie przez wiedeńską fundację Thyssen-Bornemisza Art Contemporary, założoną w 2002 r. przez Francescę von Habsburg. Fundacja zajmuje się upowszechnianiem eksperymentalnej sztuki i architektury.
W kwietniu 2024 r. Rada Miasta Stołecznego Warszawy uchwaliła zmianę statutu Muzeum Sztuki Nowoczesnej polegającą na wyodrębnieniu Pawilonu nad Wisłą jako oddziału muzeum. Z kolei na sesji 14 marca 2024 r., radni przyznali 8 milionów złotych na działania związane z modernizacją, przebudową oraz zakupem wyposażenia do Pawilonu nad Wisłą.
3. W postępowaniu konkursowym mają zastosowanie przepisy ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. kodeks cywilny (t. jedn. Dz. U. z 2023 roku, poz. 1610 z późn. zm.).
§ 2 PRZEDMIOT KONKURSU I OCZEKIWANIA ORGANIZATORA
1. Przedmiotem Konkursu jest wybór koncepcji Programu kuratorskiego dla przestrzeni tańca i innych sztuk performatywnych w Oddziale, który zostanie zrealizowany w ramach rocznego Programu kuratorskiego w latach 2025-2026.
2. Organizator oczekuje, aby:
  • Oddział stał się miejscem prezentowania oraz rozwoju tańca i innych sztuk performatywnych. Szczególnie ważnymi wartościami w budowie tego miejsca musi być otwartość dla różnych sztuk związanych z ruchem, jak też różnorodność oferty dostosowana do potrzeb warszawskiej publiczności.
  • Ważnym aspektem jest poszukiwanie nowoczesnych form scenicznych z dbałością o zróżnicowany repertuar, modelową współpracę z warszawskimi środowiskami tańca, z dbałością o ochronę praw autorskich oraz etyczne zasady współpracy z twórcami i twórczyniami.
  • Oprócz istniejącej w Warszawie publiczności tańca, Oddział powinien otworzyć się na nowe osoby, w których kręgu zainteresowań znajduje się taniec, na publiczność korzystającą z Bulwarów Wiślanych oraz młodzież.
  • Organizator zwraca uwagę na specyfikę budynku Oddziału, który jest uniwersalny i elastyczny – pozwala na realizację większych wydarzeń teatralnych, muzycznych, tanecznych, jak i małych produkcji.
  • W Programie kuratorskim znajdzie się angażujący program publiczny i edukacyjny wykorzystujący potencjał miejsca i jego otoczenia.
  • Organizator w ramach Programu kuratorskiego liczy na zbudowanie społeczności skupionej wokół tańca poprzez stwarzanie przestrzeni do spotkań publiczności i osób twórczych, inspirowanie, wymianę refleksji i wspólnego praktykowania szeroko rozumianego tańca oraz oczekuje, że w trakcie realizacji Programu kuratorskiego Oddział będzie miejscem żywym, szeroko dostępnym i otwartym.
  • W trakcie realizacji Programu kuratorskiego odbyło się minimum 5 premier, minimum 150 wydarzeń w siedzibie, 20 wydarzeń plenerowych, w których łącznie weźmie udział co najmniej 15 000 uczestników i uczestniczek.
  • Roczna działalność w Oddziale powinna także zakładać sieciowanie z innymi podmiotami (niezależnymi artystami i artystkami, instytucjami kultury, organizacjami pozarządowymi, sektorem prywatnym).
3. Program kuratorski powinien wpisywać się w strategiczne dokumenty Miasta Stołecznego Warszawy, ze szczególnym uwzględnieniem: Strategii #Warszawa2030, Polityki kulturalnej m.st. Warszawy Warszawa wielu kultur. Polityka kulturalna, dokumentu Edukacja kulturalna m.st. Warszawy, misję i wartości Organizatora oraz brać pod uwagę wnioski płynące z Raportu IPSOS.
4. Uprawnionymi do udziału w Konkursie są osoby fizyczne występujące samodzielnie w charakterze osoby kuratorskiej bądź w grupie w charakterze zespołu kuratorskiego.
5. Organizator nie stawia ograniczeń co do liczebności zespołu kuratorskiego, z zastrzeżeniem, że jego liczebność nie ma wpływu na warunki wynagrodzenia opisanego w § 6 ust. 1 oraz ust. 4 pkt Regulaminu.

§ 3 ZASADY KONKURSU
  1. Konkurs składa się z dwóch etapów – I etapu i II etapu.
  2. I etap Konkursu:
a) Warunkiem przystąpienia do I etapu Konkursu jest:
i) udokumentowanie doświadczenia przy tworzeniu projektów artystycznych ze szczególnym uwzględnieniem tańca i innych sztuk performatywnych (doświadczenie artystyczne/kuratorskie /produkcyjne/komunikacyjne/zarządcze itp.) na podstawie przesłanego portfolio,
ii) znajomość języka angielskiego w stopniu średniozaawansowanym poświadczona oświadczeniem osób kandydujących,
iii) poprawne i terminowe złożenie koncepcji opisującej idee Programu kuratorskiego, zwanej dalej Aplikacją, poprzez wypełnienie formularza zgłoszenia na stronie internetowej www.pawilontanca.pl
b) Komisja konkursowa, opisana w §4 Regulaminu, dokonuje oceny formalnej i merytorycznej Aplikacji,
c) Wszystkie Aplikacje zakwalifikowane do oceny merytorycznej zostaną omówione przez Komisję konkursową, a także ocenione pod kątem kryteriów opisanych w pkt 2. lit. d. poniżej,
d) Kryteria, którymi kieruje się Komisja konkursowa w ocenie Aplikacji w I etapie Konkursu:
i) potencjał artystyczny i możliwości realizacyjne zaproponowanej koncepcji Programu kuratorskiego, uwzględniającego warunki techniczne i specyfikację Oddziału, opisane w Załączniku nr 6 do Regulaminu;
ii) przejrzystość i spójność koncepcji Programu kuratorskiego;
iii) potencjał komunikacyjny zaproponowanej koncepcji Programu kuratorskiego;
iv) potencjał zaangażowania szerokiej i różnorodnej publiczności w działania w ramach Programu kuratorskiego, w tym w działania edukacyjne;
v) doświadczenie zawodowe osób kuratorskich/zespołów kuratorskich aplikujących w Konkursie;
vi)potencjał współpracy z szeroko rozumianym, różnorodnym środowiskiem tańca i innych sztuk performatywnych;
vii) potencjał współpracy z innymi podmiotami (zarówno z instytucjami kultury, organizacjami pozarządowymi, sektorem prywatnym).
e) Komisja konkursowa wybiera w trybie głosowania większością względną maksymalnie trzy (3) Aplikacje, które będą rozpatrywane w ramach II etapu Konkursu.
f) O zakwalifikowaniu lub braku zakwalifikowania się do II etapu konkursu Organizator poinformuje indywidualnie aplikujące osoby kuratorskie/zespoły kuratorskie pocztą elektroniczną.
3. II etap Konkursu:
a) Warunkiem uczestnictwa w II etapie Konkursu jest:
i) poprawne i terminowe złożenie koncepcji opisującej idee Programu kuratorskiego, zwanej dalej Aplikacją, poprzez wypełnienie formularza zgłoszenia na stronie internetowej www.pawilontanca.pl, ze szczególnym uwzględnieniem:
(1) szczegółowej koncepcji Programu kuratorskiego (max. 3 smp),
(2) ramowego rocznego harmonogramu pracy Oddziału: czerwiec 2025 r.-maj 2026 r.,
(3) szczegółowego kosztorysu realizacyjnego Programu kuratorskiego do kwoty 1 800 000 zł brutto (uwzględniającego pozycje określone w § 6 ust. 5 Regulaminu),
(4) listy trzech osób wraz z kontaktami telefonicznymi i adresami e-mail, które współpracowały z osobami kuratorskimi i skłonne są wydać referencje.
ii) udział w rozmowie z Komisją konkursową.
4. W ramach rozmów z osobami kuratorskimi/zespołami kuratorskimi zakwalifikowanymi do II etapu Komisja konkursowa może oczekiwać udzielenia wyjaśnień dotyczących treści złożonych przez nie Aplikacji, zadawać dodatkowe pytania oraz weryfikować kompetencje komunikacyjne dotyczące współpracy/pracy w grupie.
5. Rozmowy toczone będą w trybie stacjonarnym w miejscu i terminie wskazanym przez Organizatora. O miejscu i terminie rozmowy osoby kuratorskie/zespoły kuratorskie zostaną poinformowane indywidualnie. Organizator podkreśla, że w przypadku zespołu kuratorskiego należy wyznaczyć maksymalnie dwie (2) osoby, które w imieniu całego zespołu kuratorskiego odbędą rozmowę z Komisją konkursową o przedstawionej koncepcji. Organizator widzi możliwość zwrotu kosztów podróży dla osób zaproszonych do II etapu.
6. Wszystkie dopuszczone Aplikacje zostaną omówione przez Komisję konkursową, a także ocenione pod kątem kryteriów opisanych w pkt. 2 lit. d. oraz:
a) adekwatności Programu kuratorskiego do możliwości realizacyjnych, technicznych i budżetowych Oddziału,
b) doświadczenia osoby kuratorskiej/zespołu kuratorskiego w zakresie tworzenia, kuratorowania i/lub realizacji projektów artystycznych i kulturalnych w instytucjach kultury,
c) doświadczenia osoby kuratorskiej/zespołu kuratorskiego we współpracy z partnerami instytucjonalnymi i nieinstytucjonalnymi.
7. Z dopuszczonych Aplikacji Komisja konkursowa decyduje o wyborze zwycięskiej koncepcji w ramach Programu kuratorskiego. W przypadku, gdy zwycięska osoba kuratorska/zespół kuratorski odmówi realizacji autorskiego Programu kuratorskiego, Organizator ma prawo zwrócić się do osoby kuratorskiej/zespołu kuratorskiego, który uzyskał drugą w kolejności liczbę głosów Komisji konkursowej.
8. Konkurs uważa się za zamknięty z chwilą podpisania przez Komisję konkursową protokołu z przebiegu konkursu oraz zamieszczenia informacji o wynikach Konkursu na stronie internetowej www.pawilontanca.pl.
9. Komisja konkursowa zastrzega sobie prawo do nierozstrzygania Konkursu.
10. Nagrodą w Konkursie jest wdrożenie zwycięskiego Programu kuratorskiego pod nadzorem osoby/ osób, które przygotowały koncepcję, co wiąże się z zatrudnieniem przez Organizatora na podstawie umowy o pracę zawartej na czas określony 12 miesięcy.
11. Organizator poinformuje drogą elektroniczną aplikujące osoby kuratorskie/zespoły kuratorskie o wyborze zwycięskiego Programu kuratorskiego.
12. Osoby kuratorskie/zespoły kuratorskie wskazane do realizacji przez Komisję konkursową zostaną zaproszone do prezentacji zwycięskiego Programu kuratorskiego.
13. Wszystkie osoby kuratorskie/zespoły kuratorskie biorące udział w II etapie Konkursu otrzymają od Komisji konkursowej informację zwrotną dotyczącą złożonej Aplikacji i przebiegu rozmowy.
14. Przedstawiony przez osobę kuratorską/zespół kuratorski, wyłoniony w Konkursie autorski Program kuratorski będzie stanowił podstawę do uzgodnienia warunków organizacyjno-finansowych realizacji Programu kuratorskiego, określonych umową, która będzie zawarta pomiędzy wybraną osobą kuratorską/zespołem kuratorskim a Organizatorem. W chwili podpisania w/w umowy na Organizatora Konkursu przejdą autorskie prawa majątkowe do zwycięskiego Programu kuratorskiego.
15. Uczestnictwo w Konkursie oznacza zaakceptowanie wymienionych w regulaminie zasad i warunków przez osoby biorące w nim udział.
16. Adres strony internetowej, na której udostępniane będą informacje i wyjaśnienia treści dotyczące Konkursu oraz wszystkie inne dokumenty konkursowe: www.pawilontanca.pl.
§ 4 KOMISJA KONKURSOWA
1. W celu przeprowadzenia Konkursu Organizator powołuje Komisję konkursową.
2. Obrady Komisji odbywają się w języku polskim i/lub angielskim.
3. Komisja konkursowa będzie składać się z:
  • trzech przedstawicieli/przedstawicielek m.st. Warszawy,
  • trzech przedstawicieli/przedstawicielek Organizatora,
  • jednego/jednej przedstawiciela/przedstawicielki Społecznej Rady Kultury, działającej przy Prezydencie m.st. Warszawy,
  • jednego/jednej przedstawiciela/przedstawicielki Branżowej Komisji Dialogu Społecznego ds. Tańca, działającej przy Biurze Kultury Urzędu m.st. Warszawy,
  • jednego/jednej przedstawiciela/przedstawicielki Warszawskiego Obserwatorium Kultury.
4. Komisja konkursowa wybiera spośród siebie Przewodniczącego lub Przewodniczącą. Organizator zapewnia obsługę Komisji konkursowej.
5. Głosowanie Komisji konkursowej jest jawne w obu etapach Konkursu.
6. Komisja konkursowa wybiera w II etapie zwycięską Aplikację na podstawie zwykłej większości głosów.
7. Werdykt Komisji konkursowej jest ostateczny i nie przysługuje od niego odwołanie.
§ 5 TERMINY
1. Termin składania Aplikacji w I etapie: od 14 czerwca 2024 r. do 1 września 2024 r. do godz. 23.59 (CEST).
2. Ogłoszenie wyników I etapu: 9 września 2024 r.
3. Termin składania Aplikacji w II etapie: od 9 września 2024 r. do 4 listopada 2024 r. do godz. 23.59 (CEST).
4. Rozmowy Komisji konkursowej z osobami kuratorskimi/zespołami kuratorskimi zakwalifikowanymi do II etapu: 13-15 listopada 2024 r.
5. Ogłoszenie wyników II etapu: 15 listopada 2024 r.
§ 6 WARUNKI ORGANIZACYJNO-FINANSOWE
1. Planowany budżet rocznego Programu kuratorskiego nie może przekraczać kwoty budżetu ustalonego przez Organizatora tj. 1 800 000 zł brutto.
2. Planowany budżet rocznego Programu kuratorskiego powinien uwzględniać:
a) pełną produkcję programu artystycznego (produkcje własne, scena impresaryjna, program edukacyjny, program publiczny (honoraria artystek i artystów, realizatorów i realizatorek, wykonawców, podwykonawców, koszty podróży, produkcja scenografii, kostiumów, obsługa techniczna, koszty transportów itd.),
b) honorarium/honoraria kuratorskie (czerwiec 2025-maj 2026),
c) roczny budżet komunikacyjny (komunikacja, PR).
3. Wybrana w Konkursie osoba kuratorska/zespół kuratorski zostanie zatrudniony przez Organizatora w celu pełnienia nadzoru merytorycznego nad realizacją Programu kuratorskiego na podstawie umowy o pracę na czas określony (12 miesięcy). Po rozstrzygnięciu konkursu Organizator zakłada możliwość zatrudnienia osoby kuratorskiej/zespołu kuratorskiego wybranego w Konkursie na okres od 3 do 6 miesięcy przed etapem planowanego uruchomienia Programu kuratorskiego (najwcześniej od grudnia 2024 r.). Przy czym wynagrodzenie osoby kuratorskiej/zespołu kuratorskiego zostanie sfinansowane z dodatkowych środków Organizatora, poza budżetem określonym w ust. 1 powyżej.
4. Wynagrodzenie osoby kuratorskiej/członków i członkiń zespołu kuratorskiego jest określone na podstawie regulaminu wynagradzania Organizatora. Wysokość wynagrodzenia uzależniona jest od grupy zaszeregowania (określonej na podstawie udokumentowanego doświadczenia i wykształcenia danej osoby), mieści się w kwotach od 5 000 zł do 10 800 zł brutto.
5. W budżecie określonym w ust. 1 zawiera się:
a) honorarium osoby kuratorskiej/zespołu kuratorskiego w okresie realizacji Programu kuratorskiego,
b) koszty realizacji Programu kuratorskiego, a w szczególności honoraria autorskie, honoraria osób realizatorskich, koszty produkcji i eksploatacji spektakli własnych oraz impresaryjnych (scenografia, kostiumy, licencje, transport, koszty podróży itp.), koszty obsługi scenotechniki, koszty zabezpieczenia medycznego itp.,
c) koszt realizacji koncepcji komunikacji i PR (preferowane całościowe zlecenie usługi na zewnątrz), w tym koszty projektów graficznych, projektu i realizacji strony www (jeśli dotyczy), koszty prowadzenia i obsługi mediów społecznościowych, koszty realizacji druków ulotnych (jeśli dotyczy), catering itp.,
d) koszty realizacji programu edukacyjnego i publicznego, w tym szczególności honoraria autorskie,
e) koszty udostępniania programu dla osób ze specjalnymi potrzebami,
f) koszty realizacji dokumentacji wideo oraz fotograficznej,
g) koszty wynajmu sali prób, jeśli będą konieczne.
6. Muzeum Sztuki Nowoczesnej zapewnia i finansuje:
a) przeprowadzenie modernizacji i zapewnienie wyposażenia scenotechnicznego Oddziału,
b) nadzór nad realizacją zadań Oddziału,
c) opiekę kierownika/kierowniczki pracy Oddziału
d) opiekę administracją (media, obsługa techniczna budynku, ochrona, p.poż),
e) nadzór Działu Komunikacji w zakresie realizacji strategii komunikacji,
f) nadzór Działu Obsługi Publiczności w zakresie realizacji strategii sprzedaży i obsługi widowni,
g) sprzęt i usługi IT,
h) wyposażenie biurowe,
i) obsługę księgową oraz PZP,
j) obsługę prawną,
k) działalność gastronomiczną w Oddziale i nadzór nad przebiegiem umowy z najemcą.
7. Szczegółowy plan pracy Oddziału zostanie wypracowany na podstawie osobnych ustaleń z uwzględnieniem specyfiki Programu kuratorskiego wybranego w Konkursie.
8. Zadaniem osoby kuratorskiej/zespołu kuratorskiego będzie opracowanie szczegółowego rocznego Programu kuratorskiego Oddziału, w tym:
a) planowanie, realizacja i udostępnienie publiczności programu artystycznego Oddziału,
b) realizacja programu artystycznego wskazanego w Programie kuratorskim,
c) realizacja programu edukacyjnego wskazanego w Programie kuratorskim,
d) koordynowanie współpracy z podmiotami zewnętrznymi realizującymi zadania związane z działalnością artystyczną i administracyjną Oddziału,
e) planowanie i realizacja strategii działań komunikacyjnych, sprzedażowych i wizerunkowych Oddziału,
f) współpraca z innymi działami Organizatora w zakresie projektów Oddziału;
g) opracowywanie i aktualizacja budżetu Programu kuratorskiego oraz harmonogramu podejmowanych działań, zgodnie z zasadami Organizatora,
h) sprawozdawczość z działalności Oddziału, zgodnie z zasadami Organizatora.
§ 7 WYJAŚNIENIA TREŚCI REGULAMINU
1. Osoby biorące udział w Konkursie mogą zwrócić się do Organizatora o wyjaśnienie treści regulaminu i załączników.
2. Pytania związane z regulaminem, należy kierować drogą mailową – Magdalena Komornicka kontakt@pawilontanca.pl.
3. Pytania i odpowiedzi do treści regulaminu będą na bieżąco publikowane na stronie internetowej Organizatora www.pawilontanca.pl
3. Organizator odpowie na wszystkie zgłoszone pytania pod warunkiem, że treść pytań wpłynie do Organizatora nie później niż na siedem (7) dni przed terminem składania Aplikacji, odpowiednio w I i II etapie.
4. Informacje o Konkursie dostępne są na stronie internetowej Organizatora www.pawilontanca.pl.
5. Istnieje możliwość dostosowania procedury konkursowej (formularz online, rozmowy) dla osób ze specjalnymi potrzebami – prośby należy kierować drogą mailową lub telefonicznie: kontakt@pawilontanca.pl / +48 577 006 950.
2. Polityka kulturalna m.st. Warszawy Warszawa wielu kultur. Polityka kulturalna

5. Misja i wartości MSN
6. Warunki techniczne i specyfikacja Oddziału
3. Edukacja kulturalna w Warszawie
4. Raport IPSOS

FAQ
kontakt
KONTAKT@PAWILONTANCA.PL